Выбрать страницу

Підтверджено домовленість між німецьким інвестором Йозефом Брауном та міським головою Ігорем Колихаєвим про інвестицію компанією «Braun Industrial Technology» GmbH (www.bit-gmbh.com).

 

24 червня 2021 року в Херсоні зареєстровано спільне підприємство – ТОВ «Херсонський завод з переробки відходів» (ЄДРПОУ 44195067, https://opendatabot.ua/c/44195067). Одним із напрямків, які першочергово налагоджує міський голова – це безвідмовна робота сфери ЖКГ, саме це турбує херсонців. Відтак, мер і депутати міської ради визнали перспективною інвестиційну пропозицію від ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «Браун Індастріал Технолоджі» (www.bit-ukr.com.ua), що дозволить реалізувати ефективний план поводження з відходами міста.

Фахівці ТОВ «НУП «БІТ», яке буде разом з Херсонською громадою, будувати і експлуатувати завод, запропонували найпрогресивнішу технологію в галузі переробки відходів і альтернативної відновлюваної енергетики. Профільний інвестор акумулював передовий досвід створення спеціалізованих економічно обґрунтованих  підприємств. Відходи сортуватимуться – вторинна сировина (скло, метал, пластик) йтиме на повторну переробку, біологічні відходи на виробництво біогазу, з сухого залишку, після відбору біогазу, вироблятимуться органічні добрива, які можуть використовуватись на потреби громади, або можуть продаватись на внутрішньому ринку чи на експорт.

Виробництво не передбачає забруднюючих викидів – фільтраційні системи забезпечують очищення викидів в повітря, в тому числі й очищення від специфічних запахів. Надійна система очищення рідких стоків забезпечує  якісні фізико-хімічні характеристики води і показники біологічної безпечності, в повній відповідності діючим нормативам України для скиду в поверхневі води.

Презентована технологія пройшла еволюцію на німецькому енергетичному ринку, у ній закладено кращі конструктивні, екологічні й економічні досягнення. З тим, щоб побачити на власні очі роботу заводу переробки відходів  компанії WABIO (www.wabio.de) в місті Бад-Кестріц до Німеччини вирушила делегація депутатів – Андрій Дмитрієв, Андрій Ткаченко, Ігор Житченко, Євгенія Бєла, Іван Глухов на чолі з міським головою Ігорем Колихаєвим.

Технології WABIO мають не тільки сертифікацію по дотриманню норм Директив Європейського Парламенту та Ради Європи, а й сертифіковані німецьким державним  банком розвитку KfW (нім. Kreditanstalt für Wiederaufbau — Кредитна Установа для Відбудови) (www.kfw.de), як економічно спроможні. Під час зустрічі представників херсонського муніципалітету (а у німецької сторони цей статус викликає виключну повагу) з власником компанії Рафаелем Фітцем вдалося детально ознайомитися з повним діючим комплексом сортування й переробки відходів на біогаз, адже завод в Бад-Кестріцу був не лише побудований, а й багато років перебуває в управлінні компанії WABIO – на ньому пройде навчання персонал українського переробного підприємства.

  • Технічне проектування заводу з переробки відходів починається з вивчення та оцінки складу біологічно розкладаемих відходів громади, визначення кількісних показників по кожному виду. В кожному випадку, ми як компанія, яка відповідає за проектні показники з виробництва біогазу, розробляємо індивідуальні проектні рішення для кожного заводу, — уточнив власник  компанії WABIO Рафаель Фітц.
  • Як керівник робочої групи, на яку покладені обов’язки з вивчення сучасного рівня технологій з переробки відходів та оцінки доцільності будівництва сучасного заводу з переробки відходів, мав можливість зробити оцінку інвестиційної пропозиції на прикладі діючого підприємства. Тепер нам краще зрозуміло що потрібно Херсону, це перспектива яка дозволяє вирішити основну екологічну проблему міста, — ділиться роздумами депутат Андрій Дмитрієв.

Імпортувавши до Херсону відповідний технологічний цикл, підприємство отримає кінцевими продуктами: біогаз, електричну енергію, теплову енергію,  органічне добриво NPKS, печное топливо і також зможе продавати вуглецеві кредити.

  • Вивчивши механізм роботи по компенсації СО2 і карбонових кредитів, ми порахували що завод в Херсоні може продавати СО2 сертифікатів для забруднювачів на суму понад 2 млн євро на рік, — змальовує перспективи директор ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «Браун Індастріал Технолоджі» Ігор Трушенко.

Українська делегація ознайомилася з роботою комплексу по переробці полімерів в пічне паливо (піролізний віск) компанії BIOFABRIK (https://biofabrik.com/en/), що також є унікальною технологією, адже пластикове забруднення завдає екології значних довготермінових збитків. А цей мобільний комплекс дозволить, пересуваючись територією, рекультивувати, як старі сміттєзвалища, так і великі полігони ТПВ. По суті, він може переробляти всі види пластику на високоенергетичне паливо.

Надзвичайно цікавим виявилось ознайомлення з можливостями сортувальної лінії компанії EUREC (https://www.eurec.de/), що є визнаними фахівцями з подрібнення, просіювання й пакування відходів та вторинної сировини, яка постійно вдосконалює лінійку агрегатів для цього.

Завдання майбутнього заводу в Україні – переробка всіх відходів Херсонської територіальної громади: ТПВ, відходів портів, елеваторів, підприємств громадського харчування, переробних підприємств, с/г відходів, відпрацьованих машинних рідин, старих шин, пластику, садово-паркових відходів.

  • У своїй передвиборчій програмі я пообіцяв створити систему цивілізованої утилізації відходів в місті, приклад як це можливо впровадити в Херсоні ми побачили на прикладі в німецькому містi. Але це тільки початок, ми будемо створювати новий план санітарної очистки нашого міста і досвід німецьких колег для нас дуже важливий, адже вони успішно вирішили цю проблему, – резюмує новий набутий досвід міський голова Херсону Ігор Колихаєв.
  • Спільна діяльність з територіальною громадою дозволить передати сучасні технології поводження з відходами та практичний досвід, який німецький технологічний партнер накопичував останні 20 років. Надзвичайно приємно працювати з Херсонською громадою, яка прийняла рішення щодо впровадження сучасних технологій переробки відходів в повній відповідності норм та вимог законодавства Німеччини та Європейського союзу, говорить інвестор, власник  фірми «Braun Industrial Technology» GmbH  Йозеф Браун.

Херсонському заводу однозначно бути – це вже вирішено, і він на даному етапі стане одним із найбільших екологічних переробних підприємств в Україні.

 

Марія Бойко

ru_RURussian